KONKURS DLA MIŁOŚNIKÓW KINA! KARNETY DLA 3 OSÓB NA CINERGIA FESTIVAL!Panie i Panowie! 

27 listopada, w Łodzi, rozpoczyna się 20. Forum Kina Europejskiego. Z tej okazji dla miłośników wymagającej i ambitnej europejskiej kinematografii mamy niespodziankę - KONKURS

DARMOWE KARNETY* dla pierwszych 3 OSÓBktóre udzielą poprawnych odpowiedzi na poniższe pytania. 


Odpowiedzi przesyłajcie na adres bulwarfilmowy@gmail.com do 13 listopada 2015 roku


PYTANIA

1. W roli reżyserów zadebiutowało w tym roku trzech znakomitych polskich operatorów. Proszę wymienić jedno nazwisko oraz tytuł któregoś z tych debiutów.

2. Gościem tegorocznego FKE ORLEN Cinergia będzie Marek Koterski. Podaj nazwiska przynajmniej 2 aktorów, którzy wcielali się w postać Adasia Miauczyńskiego – filmowego bohatera z wielu filmów Koterskiego.

3. W czasie tegorocznego festiwalu będzie specjalna sekcja dedykowana twórczości Wima Wendersa. Kto był pomysłodawcą filmu „Million Dollar Hotel” tego reżysera?

4. Jednym z filmów prezentowanych w czasie tegorocznego festiwalu będzie europejska koprodukcja „The Cut” ze scenografią Allana Starskiego. Jaka łódzka firma jest koproducentem tego filmu? Dodajmy, że chodzi o producenta oscarowej „Idy”.

5. Wśród tegorocznych prezentacji festiwalowych znajdzie się film, który jest austriackim kandydatem do oscarowej nominacji w kat. Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Zwiastun tego filmu określono mianem jednego z najbardziej sugestywnych i przerażających trailerów ostatnich lat. O jaki film chodzi? 


bulwarfilmowy@gmail.com / do 13 listopada 
* KAŻDY KARNET OBEJMUJE 5 WYBRANYCH FILMÓW, KTÓRE PREZENTOWANE BĘDĄ PODCZAS 20 FORUM KINA EUROPEJSKIEGO ORLEN CINERGIA W ŁODZI, W DWÓCH KINACH – HELIOS SUKCESJA I CHARLIE.